Eğitim Bilimleri Enstitüsü
Genel Haberler Etkinlikler İletişim


Enstitümüzde eğitim/öğretime ilişkin Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya Eğitimi (Tezli Yüksek Lisans), Eğitim Ekonomisi ve Planlaması (Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans), Eğitim Programları ve Öğretim (Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans, Doktora), Eğitim Yönetimi ve Denetimi (Tezsiz Yüksek Lisans), İngiliz Dili Eğitimi (Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans, Doktora), Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans) olmak üzere 12 farklı lisansüstü program bulunmaktadır.


Programlarımızın bazıları disiplinler arası olup, dijitalleşen dünyanın yeni dinamiklerini temel alarak eğitim ve öğretim sunmaktadır.Sosyal medyanın üretime dönük değerlendirilmesi konusunda lisansüstü kariyer olanağı sunan "Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya Eğitimi" adlı Tezli Yüksek Lisans programı bunlardan biri olarak Türkiye'de ilk defa Yeditepe Üniversitesi'nde 2015 yılında açılmıştır.
"Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans" programı en çok tercih edilen programlarımızdan biridir. Orta öğretim kurumlarında, özel ve resmi eğitim kurumlarında ya da diğer kuruluşlarda, insan kaynakları, yaşam boyu eğitim ve benzeri alanlarda yöneticilik veya danışmanlık yapmayı amaçlayan kimseler için 'Eğitim Ekonomisi ve Planlaması' , "Eğitim Yönetimi ve Denetimi " , "Eğitim Programları ve Öğretim" adı altında Tezli /Tezsiz Yüksek Lisans programları uzun yıllardır kurumumuzda bulunmaktadır.
2006 - 2007 akademik yılındandan beri Enstitümüz deneyimli İngilizce öğretmenlerinin mesleki gelişimlerini ve eğitimci öğretmen (formatör) olarak uzmanlaşmalarını sağlamak amacıyla 'İngiliz Dili Eğitimi Tezli/tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora' programları açık bulunmaktadır.
Tüm programlarımızın amacı, topluma üstün yetenekli hizmet sunabilecek bilim insanlarını yetiştirmektir.

 

                                                                    Prof. Dr. Servet BAYRAM

 

  

 

 

 

DUYURULAR

2017 - 2018 Güz Dönemi Sınav ve Kayıt Tarih Bilgileri (Tıklayınız)

 

ONLİNE BAŞVURU   (Tıklayınız) 

 

DOKTORA VE YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA BAŞVURU VE KABUL KOŞULLARI (Tıklayınız)

 

YÖK BAŞKANLIĞI'NIN 20 NİSAN 2016 TARİHLİ YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİNE GÖRE ÖĞRENCİ VE DANIŞMANLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR (TIKLAYINIZ) 

FORMLAR:

1. TEZ TESLİM BİLGİLERİ

2. AKADEMİK DANIŞMAN DEĞİŞTİRME FORMU

3. DERSTEN ÇEKİLME FORMU

4. ÖĞRENCİ DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

5. DERS SAYDIRMA DİLEKÇESİ

6. YÜKSEK LİSANS TEZ DANIŞMANI DEĞİŞTİRME/ATAMA FORMU

7. JÜRİ ÖNERİ FORMU

 

İDARİ KADRO

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü:              Prof. Dr. Servet BAYRAM

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı :      Yrd. Doç. Dr. Alper BAYAZIT

Enstitü Sekreteri :                                            Gül KIRIŞ (V.)

Enstitü Müdür Sekreteri:                             Derya Baydar Posluoğlu