Sosyal Bilimler Enstitüsü
Genel Haberler Etkinlikler İletişim
Yüksek Lisans
DoktoraSosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Mesajı     


      Dünya önce tarım, sonra sanayi toplumu olma aşamalarından geçmiş, günümüzde bilgi toplumu aşamasını yaşamaktadır. Artık, bilgi güçtür ve teknolojinin gelişimine paralel olarak, büyük hızla değişmektedir. Bilginin hızı ve değişimin profesyonel hayata aynı hızla yansıtılabilmesi, ulusal ve uluslararası düzeydeki kitlelere ulaştırılması son derece önemlidir. Bu amaçlara ulaşabilme iddiası ile 21 yıl önce (1996) kurulan Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türkiye’deki lisansüstü eğitim veren vakıf üniversiteleri arasında en büyük ve en deneyimli kurumdur.

     Disiplinler arası iş birliğine uygun, çok yönlü ders ve uygulamalardan yararlanılarak oluşturulan ders programlarıyla, uluslararası standartlarda, alanında uzman öğretim üyeleri ve sektörden davet edilen profesyonellerle, özgür düşünce ortamında, üniversitemizin geniş olanaklarıyla siz aday öğrencileri lisansüstü eğitim yapmaya davet ediyoruz. 


DUYURULAR

 

Öğrenci Kimlikleri  

Öğrenci Kimlik kartlarını almayan öğrencilerimizin, kimlik kartlarını mesai saatleri içerisinde (08:30-18:00) Kuzey bina 7. kat danışma ofisinden teslim almaları gerekmektedir.

 

 - Askerlik Duyurusu

6569 Sayılı Kanunun 32.Maddesi  İle 2547 sayılı Kanuna Eklenen Geçici 68.Maddesinden Yararlanmak İsteyen Öğrencilerimizin Dikkatine;

26 Kasım 2014 tarihli 29187 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6569 sayılı Kanunun 32. Maddesine istinaden erkek öğrencilerimizin daha evvel almış oldukları askerlik erteleme süreleri sıfırlanmıştır. Bu nedenle, isteyen öğrencilerimizin  yeniden erteleme hakkı talep etmek üzere  başvuruda bulunmaları gerekmektedir.26 Kasım 2014 tarihinden evvel kayıt olmuş ve ertelemesi bitmiş olan öğrencilerimizin başvurmaları rica olunur. Erteleme Başvuru formu için tıklayınız.

 

 - İletişim bilgileri duyurusu 

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde kayıtlı öğrencilerimizin, kendileri için önemli olan bilgiler içeren "akademik ve idari" işleyişten anında haberdar olabilmeleri adına OBS sistemi üzerinden e-posta ve telefon bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.

 2017 Yaz Yarıyılı Online Ön Kayıtlarımız Başlamıştır.

 SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ÖN KAYIT VE KESİN KAYIT AŞAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

BAŞVURU KOŞULLARI


 Yüksek Lisans Programları

 -           Yurtiçi ve yurtdışı denkliği olan bir kurumdan lisans diploması almış olmak.

-           Tezli Yüksek Lisans programlarında ALES'den herhangi bir puan türünden minimum 55.000 ve üstünde puana sahip olmak.(Geçerlik süresi üç yıldır.) Başvuru tarihinde ALES belgesi olmayan adaylar ''özel öğrenci'' statüsünde programa kabul edilebilirler.)

-           İngilizce dil sınavından muafiyet için son beş yıl içinde girilen YDS' den 55, TOEFL' dan 66, puana sahip olmak.

-           Almaca dil sınavından muafiyet için son iki yıl içinde girilen, Goethe Enstitüsünden en az C1 ya da DAAD' dan TestDaF 3,5 veya 5 (B2) Almanca dil sertifikalarına sahip olmak.


 Doktora Programları

 -       Yurtiçi ve yurtdışı denkliği olan bir kurumdan yüksek lisans diploması almış olmak.

 -       İşletme doktora programı için ALES ' den EA puan türünden minimum 65.000 ve üstünde puana sahip olmak. (Geçerlilik süresi üç yıldır. Başvuru tarihinde ALES belgesi olmayan adaylar ''özel öğrenci'' statüsünde programa kabul edilebilirler.)

 -       İktisat , doktora programı için ALES ' den herhangi bir puan türünden minimum 70.000 ve üstünde puana sahip olmak. (Geçerlilik süresi üç yıldır. Başvuru tarihinde ALES belgesi olmayan adaylar ''özel öğrenci'' statüsünde programa kabul edilebilirler.)

 -      Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi doktora programları için ALES sınavından EA veya Sayısal puan türünden minimum 70.000 ve üstünde puana sahip olmak. (Geçerlilik süresi üç yıldır. Başvuru tarihinde ALES belgesi olmayan adaylar ''özel öğrenci'' statüsünde programa kabul edilebilirler.)

-       İngilizce dil yeterliliği için son beş yıl içinde girilen YDS' den 55, TOEFL' dan 66, puana sahip olmak.

( Bölümlerin özel kabul koşulları için lütfen bölüm Web sayfasına bakınız)

 

Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler

- Lisans / Yüksek Lisans Diploması Aslı Ve 2 Adet Fotokopisi

- Lisans / Yüksek Lisans Transkriptinin Aslı Ve 2 Adet Fotokopisi

- ALES Sonuç Belgesi Çıktısı (Tezsiz Yüksek Lisans Programlarında ALES Şartı Aranmamaktadır)

- Dil Muafiyet Belgesi ( YDS veya TOEFL)

- Yurt Dışında Okumuş T.C. Vatandaşı Adaylar İçin YÖK' Den Alınacak Diploma Denklik Belgesi 

- Nüfus Cüzdanı Aslı Ve Fotokopisi

- İkametgâh Belgesi (Muhtardan Veya E-Devlet Çıktısı)

- 4 Adet Vesikalık Fotoğraf

- Askerlik Durum Belgesinin Aslı (Askerliğini Yapmış Olanlar İçin Terhis Belgesi Fotokopisi)Yüksek Lisans Programları İngilizce Dil Yeterlik Sınav Tarihleri

10 Haziran 2017 Cumartesi  Saat 10:00

14 Haziran 2017 Çarşamba  Saat 19:00

Matbu Formlar ve Dilekçeler

 

-Dersten Çekilme

-Askerlik Sevk Tehir İptali

Tez Yazan / Yazacak Olan Öğrencilerin Dikkatine ;

Yüksek Lisans Tez Danışmanı Atama Formu

Doktora Tez Danışmanı Atama Formu

- Yüksek Lisans Tez Başvuru Formu

Doktora Tez Başvuru Formu

 

Tez yazmaya başlayan öğrencilerimizin Writing center ofisinden, tez yazımıyla (dil format) ilgili olarak http://yuwritingcenter.appointy.com/ linkinden randevu almaları gerekmektedir.

( Tez başvuru formunun bilgisayarda doldurularak teslim edilmesi gerekmektedir. El yazısı ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.


http://writingcenter.yeditepe.edu.tr/

http://www.apastyle.org/

http://www.mendeley.com/  

(Referans yönetimi ve akademik sosyal network bağlantıları için mendeley'in kullanılması önerilmektedir.)

İletişim

 e-posta: sbeyukseklisans@yeditepe.edu.tr

Telefonlar: (216) 578 17 57 - 578 17 58 - 578 07 13

Ücretler hakkında bilgi almak için: http://www.yeditepe.edu.tr/tr/aday-ogrenci/ucretler adresine tıklayınız.