• EN
  • TR

Dünyanın Beyinleri İstanbul’da

Yeditepe Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Uğur Türe’nin başkanlığını yaptığı 16. Dünya Beyin Cerrahisi Kongresi, 20-25 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

16’ıncı Dünya Beyin Cerrahisi Kongresi (World Congress of Neurosurgery), Harbiye’deki İstanbul Kongre Merkezi’nde beyin cerrahisi alanında yaşanan son gelişmeleri mercek altına alıyor.

Tıp dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olarak gösterilen kongreye ABD’den Çin’e, İngiltere’den Brezilya’ya, Mısır’dan Rusya’ya dünyanın 90 ülkesinden, 2500 beyin cerrahı katılıyor.

1957 yılından bu yana Dünya Nöroşirürji Dernekleri Federasyonu’nca (World Federation of Neurosurgical Societies-WFNS), 4 yılda bir organize edilen kongre kapsamında bugün, kongre öncesi kurslar ve açılış kokteyli yapılıyor. Prof. Dr. Uğur Türe başkanlığında gerçekleştirilen kongreye dünyanın en ünlü beyin cerrahları konuşmacı olarak katılıyorlar. Eğitsel ve etkileyici oturumlar, sempozyumlar ve sunumların yapılacağı kongre aynı zamanda genç beyin cerrahlarının yollarına ışık tutacak, ufuklarını genişletecek bir nitelik taşıyor.

Dünya Beyin Cerrahisi Kongresi Program Kitapçığına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://wfns2017.com/program_kitabi_15.08.2017.pdf