• EN
  • TR

İhtiyaç Haritası Zirvesi Yeditepe Üniversitesi’nde

Yeditepe Üniversitesi Girişimcilik Kulübü ile oyuncu ve aynı zamanda senarist olan Mert Fırat’ın kurucu ortağı olduğu “İhtiyaç Haritası” işbirliğiyle düzenlenen “İhtiyaç Haritası Zirvesi”, üniversitenin 26 Ağustos Yerleşimi’nde, 7-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.

Zirvenin açılışında konuşan Yeditepe Üniversitesi Kurucu Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, sosyal sorumluluk için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek, “Sevgili Mert Fırat’a, arkadaşlarıma ve gönül dostlarıma böyle güzel bir projeyi başlattıkları ve bizlere katkıda bulunma fırsatı verdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

“Herkesin Sahiplendiği Bir Proje”
Oyuncu ve senarist Mert Fırat da, İhtiyaç Haritası’nın herkesin sahiplendiği bir proje olduğunu dile getirerek, “İhtiyaç haritası tahmin ettiğimizden daha hızlı büyüdü ve sizlerin sayesinde büyümeye devam ediyor” diye konuştu. Hayallerinin her zaman sürdürülebilir bir şey yapmak olduğunu ifade eden Mert Fırat, sürdürülebilirliğin devam etmesi için, projeyi anlatmaya lise ve üniversitelerden başladıklarını kaydetti. İyi niyetin içindeki en önemli unsurun planlama olduğunu vurgulayan Mert Fırat, planlama olmadan bir işin sonuca ulaştırılamayacağını anlatarak “Planlama en önemli adım. Bu noktada İhtiyaç Haritası bir planlama mecrasıdır” ifadelerini kullandı.

İhtiyaç Haritası Genel Koordinatörü Esra Arslan da, İhtiyaç Haritası’na gönül vermiş olanlara “Siz, dâhil olmaktan fazlasını yaptınız” diye seslenerek “Başından sonuna kadar, bizler için hayal olan bir şeyi sizlerle birlikte büyüttük” dedi.

Açılışın ardından Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Mert Fırat ve Esra Arslan’a teşekkür plaketi verdi.

Teknoloji ve Sivil Alan”, “İyilik İçin Kimler Neler Yapıyor”, “Gönüllülük”, “Sosyal Girişimcilik” gibi çok sayıda oturumun gerçekleştirildiği zirvede, şirketlerin gönüllüleri deneyimlerini paylaşırken ihtiyaç sahipleri öykülerini anlattı.