• EN
  • TR

Yeditepe Yaz Okulu’nda Eğlenerek Öğrendiler


Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin, lise öğrencilerinin üniversitede yönelebilecekleri ve merak ettikleri mesleklerle ilgili bilgi edinebilmelerini sağlamak amacıyla düzenlediği “Lise Yaz Okulu”nun üçüncüsü, 2-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi.


Bu yıl 42 öğrencinin katıldığı okul süresince öğrenciler, kampüs ortamında yaşıtlarıyla birlikte gelecekte yapmayı planladıkları meslekler ve bunların eğitimleri ile ilgili derslere girip bilgi sahibi olurken hoşça vakit geçirdi. Meslekler hakkındaki bilgileri laboratuvar uygulamaları eşliğinde ve interaktif bir süreçte alan öğrenciler, akademik derslerin yanı sıra Kanada Waterloo Üniversitesi akademisyenleriyle günde iki saat İngilizce dersi aldı.

Okul süresince sosyal sorumluluk projeleri, spor aktiviteleri ve öğrenci kulüpleri organizasyonlarına katılan öğrenciler katıldıkları iş gezilerinde iş hayatını yakından tanıma fırsatı buldu. Sosyal sorumluluk gezisi kapsamında Darülaceze’ye giderek yaşlıları ziyaret eden öğrenciler, Bilim Kurgu Kulübü’yle birlikte “Karaoke”, “Hazine Avı” ve sinema etkinliklerine; Dans Kulübü’yle dans atölyelerine; Müzik Kulübü’yle konser etkinliğine ve Fotoğrafçılık Kulübü’yle fotoğraf sanatı etkinliklerine katıldı.

Hafta Sonu Tekne Turu

Yaz Okulu kapsamında öğrenciler, Yeditepe Üniversitesi’nin hafta sonu düzenlediği tekne turuyla tüm İstanbul Boğazı’nı dolaşarak İngilizce öğretmenleri, mentörleri ve arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirdi.Yaz okulunun son gününde düzenlenen törende öğrenciler, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl’den İngilizce ve Türkçe bitirme sertifikalarını aldı.