Yeditepe Students Visiting the Eskişehir Local Government

Yerel yönetim toplantıları kapsamında Yeditepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri, yerel yönetim uygulamaları ile tanınan Eskişehir'i ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında öğrencileri ilk kabul eden Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, öğrencilere belediye meclisinin yapısı, çalışma şekli, etkilediği alanlar ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Kapanoğlu, Türkiye Kent Konseyleri Derneği Başkanlığını da yürüten Eskişehir Kent Konseyi'nin belediye ile halk arasında bir köprü olduğunu söyledi.

The second stop of the visit was the District Governor of Tepebaşı. Dr. Erdinc Yilmaz, elected by the Turkish Administrators Association as one of the five most successful district governors of 2018, pointed out the importance of the district governorship and said that public service should be done with dedication.

İkinci gün, Yeditepe Üniversitesi öğrencileri Tepebaşı Belediyesi'ni ziyaret ederek Belediye Başkanları Melih Savaş ve Fikriye Güven Zaptiye ile bir araya geldi. Tepebaşı Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan sunumda, Savaş ve Zaptiye belediyenin çalışmalarını ve projelerini anlattı ve sağlık, spor, sosyal yaşam, kültür ve sanat ve çevre etkinlikleri hakkında bilgi verdi. Eskişehir ziyaretinin son durağı Odunpazarı ilçesi Kazım Kurt'un Belediye Başkanı oldu. Öğrencileri Meclis Salonu'nda kabul etti ve belediye, belediye bütçeleri ve yerel seçimler konusundaki görüşlerini paylaştı.