İSTEK Vakfı’nın 34’üncü Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

İSTEK Vakfı’nın kuruluşunun 34’üncü yıl dönümü, Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törende, İSTEK Vakfı ve bağlı kurumlarında 10, 20 ve 30’uncu hizmet yılını dolduran çalışanlara rozetleri takdim edildi.   

5 Nisan 1985 yılında kurulan İSTEK Vakfı, 34’üncü yılında da her alanda dünyaya sesini duyurmaya devam ediyor; misyonu ve vizyonuyla her zaman örnek bir kurum olarak var olan İSTEK Vakfı bünyesindeki kurumlar; Ulu Önder Atatürk’ün kazandırdığı çağdaş eğitim vizyonuyla  yetiştirdiği binlerce gençle ülkemizin en önemli eğitim kurumları olma özelliğini taşıyor.

İSTEK Vakfı’nın kuruluş yıldönümü nedeniyle Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve İSTEK Ailesinden ebediyete intikal edenler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

İSTEK Vakfı okullarındaki  300'ün üzerinde öğrenciden oluşan çok sesli koro ve Yeditepe Üniversitesi Folklor Kulübü öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi beğeniyle izlendi.

 

Bedrettin Dalan: Bu Vakıf Atatürk’ün İdealleri İçin Kurulmuştur

İSTEK Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan burada yaptığı konuşmada, İSTEK Vakfı’nı neden kurduğunu anlattı. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti yıkmaya çalışanları herkesten önce fark ettiğini ifade eden Bedrettin Dalan, şunları kaydetti:

Bu vakıf aslında benim ideallerim değil Atatürk’ün idealleri için kurulmuştur. Onun bıraktığı yerden devam ettirmek için kurulmuştur. Kimliğimizi, kişiliğimizi, vatanımızı, milletimizi savunmak için kurulmuştur. Para vakfı değil sadece şeref, namus, ahlak vakfı olarak kurulmuştur. O nedenle, 34 yıldır devam etmektedir. Benim işim değildi eğitim. Ama şunu gördüm ki bir yerden gençlere ulaşmazsanız, o gençleri başkaları, başka yere götürür.”

Bedrettin Dalan’ın konuşmasının ardından İSTEK Vakfı ve bağlı kurumlarında 10, 20 ve 30’uncu hizmet yılını dolduran çalışanlara rozetleri takdim edildi.