Lisansüstü İngilizce Hazırlık Programı

İngilizce Yeterlilik Sınavı

İngilizce Yeterlilik Sınavı, başvuru işlemlerini tamamlamış ve gerçerli dil belgesi olmayan adaylara uygulanır.

Sınav Harcı: Başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar aşağıda belirtilen sınav harcını Yeditepe Üniversitesi banka hesabına yatırırlar.

Sınav Harcı Tutarı: 60 TL

Hesap Bilgileri:

Banka: YAPI KREDİ BANKASI

Alıcı: YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ

IBAN: TR32 0006 7010 0000 0092 7118 31

Dekont: Açıklama kısmında mutlaka adayın Adı, Soyadı ve İngilizce Yeterlilik Sınav Harcı ibaresi belirtilmelidir.

Sınav Tarihi ve Saati: Sınav Tarihi ve Saati; Lisansüstü adaylar için hazırlanan web sayfasındaki Başvuru ve Kayıt Takviminde ve ilgili Enstitülerin web sayfalarında açıklanır.

Sınav Öncesi: On-line yapılacak sınav için; sınavdan 2 ya da 3 gün önce adayların e-posta adreslerine, sınavın hangi platformlarda nasıl yapılacağını belirten bir e-posta gönderilir. Adaylar, bu e-postadaki bilgilendirme dosyasını inceleyerek, gerekli işlemleri tamamlayabilirler. Adayların, sınavdan önce on-line olarak yapılan sınav bilgilendirme toplantısına katılmaları önerilir.

Sınav Sonuçlarının Açıklanması: Sınav sonuçları; sınav tarihinden 2 gün sonra, ilgili Enstitü Müdürlükleri tarafından adaylara e-posta ya da telefon ile bildirilir.

İngilizce Hazırlık Eğitimi

Sınav sonucuna göre programa başlamak için yeterli puanı alamayan adaylar aşağıdaki aşamaları izleyerek İngilizce Hazırlık Eğitimine başlarlar.

Enstitü Kayıt İşlemi: Adaylar, Online Kayıt Kılavuzundaki aşamaları takip ederek kayıt işlemlerini tamamlarlar.

İngilizce Hazırlık Okulu Bilgilendirme: Adaylar, kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra aşağıdaki formatta hazırlanmış bilgilendirme e-postasını, ylhazirlik@yeditepe.edu.tr adresine gönderirler.

Öğrencinin Adı Soyadı:

Öğrenci Numarası:

Kayıtlı Olunan Lisansüstü Program:

İngilizce Düzeyi: (Öğrencinin sınavda aldığınız puana göre oluşan kur düzeyi: A, B1, B2)

Telefon Numarası:

Eğitim Başlangıcı: Öğrenciler, e-posta adreslerine gönderilen bağlantılar ile derslere katılırlar.

Programdaki dil grupları, devam, sınav vb bilgiler için aşağıdaki linki takip ediniz https://yeditepe.edu.tr/sites/default/files/images/lisansustu_hazirlik_yonergesi.pdf