Kayıt Yenileme

2021-2022 Akademik yılı mali kayıt yenileme işlemlerini aşağıda belirtilen takvim ve yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz.Öğrenci, veli ve tüm mensuplarımızın sağlığını korumak en temel önceliğimizdir.

Bu nedenle kayıt yenileme işlemlerinizi online platformlar üzerinden tamamlamanızı önemle rica ederiz.

Mali kayıt yenileme işlemleri, 16 Ağustos 2021 Pazartesi günü başlayacaktır. Öğrencilerimiz 2021-2022 eğitim yılı ücretlerini 16 Ağustos 2021 tarihinden itibaren öğrenci bilgi sistemlerinde (OBS) görebilirler.

Online Kayıt Yenileme Tarihleri: 16  Ağustos – 10 Eylül 2021

Zorunlu olarak kampüse gelmeleri gereken öğrencilerimiz;  16 Ağustos - 03 Eylül 2021 tarihleri arasında Rektörlük binası giriş kat Mali Kayıt bölümünde kayıtlarını yenileyebilirler. 13 Eylül – 01 Ekim 2021 tarihleri arasında Mali Kayıt bölümü Sosyal Tesisler Binası -1 Kat spor salonunda hizmet verecektir.

06 – 13 Eylül tarihleri arasında; bu yıl yerleşen öğrencilerimizin kayıt işlemleri yapılacağından, kampüste yüz yüze kayıt işlemi yapılmayacak olup sadece online işlemler devam edecektir. Pandemi önlemleri çerçevesinde; Kampüste yüz yüze yapılacak kayıt işlemleri esnasında alana sınırlı sayıda kişi alınacağından bekleme süresinin uzun olabileceğini ve maskesiz kampüse giriş yapılamadığını hatırlatmak isteriz.

Not: 

2021-2022 Akademik Yılı mali kayıt yenileme tarihleri 14 Eylül 2021 Salı gününe kadar uzatılmıştır. Öğrencilerimiz 14 Eylül 2021 Salı gününe kadar mali kayıt yenileme işlemlerini online ve kampüste yüz yüze olarak gerçekleştirebilirler.

Online Ödeme Seçenekleri

1. YAPI KREDİ BANKASI TAKSİTLİ EĞİTİM SİSTEMİ İLE ÖDEME SEÇENEĞİ:

Yapı Kredi Mobil’e giriş yaparak Ödemeler>Eğitim Ödemesi>Taksitli Eğitim Sistemi Başvuru ve Talimat Girişi adımından okul bilgisi seçimi yapıldıktan sonra öğrenci numarası girişi yaparak başvuru yapılabilmektedir.

- Peşinat tutarı Taksitli Eğitim Sistemi ile yapılacak ise mutlaka başvuru tutarına dahil edilmelidir ve işlem yapılan gün içerisinde peşinat tutarı hesaba yatırılmalıdır. Hesapta yeterli tutar bulunmaması halinde banka sizin adınıza peşinat tutarının ödemesini gerçekleştirecektir.

Taksitli eğitim sistemi ile ödeme gerçekleştirmek isteyen velilerimizden Yapı Kredi Bankası hesabı olmayanların bu işlemi yapabilmeleri için hesap açtırmaları gerekmekte olup, Türkiye genelindeki herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine giderek hesap açtırdıktan sonra öğrenci numarası ile taksitli eğitim sistemini kullanabilirler. Yıllık ücretin tamamı ya da 1 peşin (yıllık ücretin %25 lik kısmı), kalanı 5 Kasım 2021, 5 Aralık 2021, 5 Şubat 2022, 5 Mart 2022, 5 Nisan 2022 ve 5 Mayıs 2022 olmak üzere 6 taksitle ödeme yapılabilir. Ödeme planı şubelerdeki banka görevlileri tarafından velilerimize iletilecektir.

- Yapı Kredi Bankası hesabı açmak için lütfen Nüfus Kağıdınızı yanınızda bulundurunuz.

Kredi Kartı ile Ödeme Seçenekleri

payment.yeditepe.edu.tr internet adresimizden sanal pos aracılığı ile Bonus – World – Maximum – Axess kredi kartları ile yıllık ücretin tamamını 9 eşit taksit yada dönemlik ücreti 6 eşit taksit ile ödeyebilirsiniz. (ödemelerinizde 1 den fazla kredi kartı ile sanal pos sisteminden ödeme gerçekleştirebilirsiniz)

Bilgi ve Destek için: adresine Öğrenci Numaranızı ve Ad – Soyadınızı içeren talebinizi iletebilirsiniz.

Yurt ve Servis Kayıtları

YURT KAYITLARI

Öğrenci yurtlarına kayıt işlemlerinizi online ya da kampüste yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

Online kayıtlar buraya tıklayarak tercihleriniz doğrultusunda kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

- Yüz yüze kayıt yaptırmak isteyen öğrencilemiz; salgın kuralları çerçevesinde gerekli önlemlere uyarak kampüste yurt kayıtlarını yaptırabilirler.

SERVİS KAYITLARI

Servis kayıtları kampüste yüz yüze gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz, salgın konusunda gerekli önlemlere uyarak servis kayıtlarını kampüste yaptırabilirler. Servis kayıtları,eğitim – öğretim başladıktan sonra da devam edecektir.