Rus Dili ve Edebiyatı Bölümümüzün Girişimleriyle Üniversitemizle Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi Arasında İşbirliği Anlaşmasi İmzalandı

27 Şubat 2020 tarihinde Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl ile Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrina Arkadyevna Krayeva’nın imzaladığı anlaşma çerçevesinde iki üniversite arasında öğrenci değişimi yapılabileceği gibi Erasmus programı da devreye girebilecek. Ortak akademik çalışmalar, akademisyen ve araştırmacılara yönelik ortak sertifika ve eğitim programları da her iki üniversitenin farklı fakülteleri ve programlarıyla planlanacak.

İSTEK Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Sn. Bedrettin Dalan’ın teşrifleriyle gerçekleşen imza töreninde Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrina Arkadyevna Krayeva’nın yanı sıra Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi Çeviri Fakültesi Dekanı Dr. Yekaterina Anatolyevna Poholkova, Yeditepe Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Hülya Arslan ve Öğretim Görevlisi Turaj Alieva hazır bulundular.