Vefatının 80. Yılında Saygı ve Özlemle Anıyoruz…

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 80’inci yıl dönümünde Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen bir dizi etkinlikle anıldı.

Üniversitemizin Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nce düzenlenen anma töreni 9 Kasım’da İnan Kıraç Salonu’nda gerçekleştirildi. Törende konuşan Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan, Atatürk’ün en büyük başarılarından birinin eğitim olduğunu belirterek Atatürk’ü senede bir gün anmak yerine her gün onun düşündüğü gibi düşünüp onun davrandığı gibi davranılması gerektiğini söyledi. Dalan, “Türkün adını dünyayla yarışarak yüceltin. Bilimde, sanatta, edebiyatta, ekonomide her yerde yükseltin, yüceltin” dedi.

Yeditepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tülay Alim Baran da, 29 Ekim-10 Kasım tarihleri arasındaki günleri Atatürk’ü Anlama Günleri olarak değerlendirdiklerini dile getirerek “Hiçbir ulus hiçbir evladına karşı, Türk ulusunun ona borçlandığı derecede büyük bir minnet yükü altına girmemiştir” diye konuştu.

Konuşmalarından ardından Piyanist Tuluyhan Uğurlu, “Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri” başlıklı resitali katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Yeditepe Üniversitesi Öğrencileri Dolmabahçe’de

Atatürkçü Düşünce Kulübü öncülüğünde Yeditepe Üniversitesi öğrencileri, 10 Kasım sabahı ise saat 09.00’da Dolmabahçe’deki anma töreninde de yerini aldı.

Atatürkçü Düşünce Kulübü', yine 10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası kapsamında “Atatürk Fotoğrafları Sergisi”ni açtı. 5 - 12 Kasım tarihleri arasında Sosyal Tesisler binası 1. katta sergilenen fotoğraflar, büyük ilgi gördü.