Yeditepe Üniversitesi Türkiye Etki Konseyi'ne Katıldı

Birleşmiş Milletler'in (BM) Kurucu Paydaşı olduğu IMPACT2030 dünyanın kilit öneme sahip bölgelerinde Etki Konseyleri kuruyor. Türkiye Etki Konseyi'nin kurulduğu ilk 7 ülke arasında. Etki Konseyleri özel sektör, akademi, kamu, BM ve sivil toplumu buluşturan bir platform. 

Bölgesel Etki Konseyleri, Birleşmiş Milletler'in sürdürülebilir kalkınma amaçlarından birisini seçerek, kolektif hareketle, anlamlı ve ölçülebilir bir etki yaratmayı hedefliyor. Türkiye Etki Konseyi, 5. küresel amaç olan Cinsiyet Eşitliği'ni seçti. Cinsiyet eşitliğini sağlamak, ülke genelinde tüm kadınları ve kız çocuklarını güçlendirmek tek bir kurum veya tek bir sektör için çok güç. Ancak endüstriler ve sektörler arası işbirlikleriyle, özel sektör ve akademi ortaklıklarıyla, çalışan gönüllülüğü ile çözüm üretilebilir. Çünkü kuruluşlar çalışanlarının becerilerini, deneyimini ve yaratıcılığını iyiliğin bir gücü olarak harekete geçirdiğinde ve güçlerini birleştirdiklerinde dünyayı değiştirebilirler. 

Yeditepe Üniversitesi, İşletme Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Can Tansel Kaya öncülüğünde sosyal etki ve sürdürülebilirlikle ilgili başarılı çalışmalarıyla Türkiye Etki Konseyi'ne katıldı. Dünyanın en yeşil sürdürülebilir üniversiteleri arasında olan, Times Higher Education (THE) 2020 Dünya Üniversiteler Etki Sıralamasında yer alan Yeditepe Üniversitesi akademiyi temsilen Türkiye Etki Konseyi'nde yer alıyor.  

Web: https://www.impact2030.com/home

IMPACT2030 Introduction: https://vimeo.com/225122219

Headline Diversity: https://www.headline.ist/2020/04/27/turkiye-etki-konseyi-kuruluyor/