Yeditepeli Öğrenciler Yerel Yönetimi Eskişehir’den Dinledi

Yeditepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri yerel yönetimlerle buluşma toplantıları kapsamında, yerel yönetim uygulamalarıyla öne çıkan Eskişehir’i ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında ilk olarak öğrencileri kabul eden Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, öğrencilere kent konseyinin yapısını, çalışma biçimini, etki ettiği alanları ve faaliyetlerini anlattı. Kapanoğlu, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanlığını da yürüten Eskişehir Kent Konseyi’nin belediye ile sivil toplum arasında köprü işlevini gördüğünü ifade etti. 

Ziyaretin ikinci durağı Tepebaşı Kaymakamlığı oldu. Türk İdareciler Derneği’nin 2018’in en başarılı beş kaymakamından biri olarak seçtiği Dr. Erdinç Yılmaz, kaymakamlık görevinin önemine işaret ederek kamu hizmetinin özveriyle yapılması gerektiğini söyledi.

İkinci gün Tepebaşı Belediyesi’ni ziyaret eden Yeditepe Üniversitesi öğrencileri, Belediye Başkan Yardımcıları Melih Savaş ve Fikriye Güven Zaptiye ile bir araya geldi. Tepebaşı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen sunumda Savaş ve Zaptiye, belediyenin çalışmalarını ve projelerini anlattı; sağlık, spor, sosyal yaşam, kültür-sanat, çevre, sağlık ve spor üzerine gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Eskişehir ziyaretinin son durağı Odunpazarı Belediyesi’nde ise Belediye Başkanı Kazım Kurt, öğrencileri Meclis salonunda kabul etti ve belediyecilik anlayışına, belediyelerin bütçelerine ve yerel seçimlere dair görüşlerini paylaştı ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.  

Detaylı Bilgi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Kamu Yönetimi  Bölümü web sayfasında...